top of page

Tetikleyici Dijital Reklam Kampanyaları Nasıl Oluşturulur?

Güncelleme tarihi: 8 Eyl 2023


Tetikleyici dijital reklam kampanyaları oluşturmak, hedef kitlenizin belirli eylemlerini veya davranışlarını hedefleyen bir pazarlama stratejisi tasarlamayı ve yürütmeyi içerir. Bu eylemler, belirli bir düğmeyi tıklamayı, belirli bir sayfayı ziyaret etmeyi ve hatta bir alışveriş sepetini terk etmeyi içerebilir.


Tetikleyici reklamlar ile ilgili görsel

Tetikleyici dijital reklam kampanyaları oluşturmak için gerçekleştirdiğimiz bazı adımlar aşağıdaki gibidir.

 

Tetikleyici Dijital Reklam Kampanyaları Oluşturma


Tetikleyici etkinlikleri tanımlama

Öncelikle, dijital reklam kampanyanızı tetikleyecek belirli etkinlikleri belirliyoruz. Örneğin, bir e-ticaret mağazası işletiyor olun, alışveriş sepetlerini terk eden kullanıcıları hedefleyen bir reklam kampanyası oluşturmak işiniz için en doğru strateji olacaktır.


Reklam platformu seçme

Kitlenize ve bütçenize bağlı olarak, tetikleyici dijital reklam kampanyası oluşturmak için en uygun reklam platformunu seçeriz. Reklam platformları arasında Facebook, Instagram, Google Ads ve LinkedIn bulunur.


Reklam oluşturma

Kullanıcıları istenen eylemi yapmaya teşvik edecek resimler, kopya ve harekete geçirici mesaj düğmeleri dahil olmak üzere reklam öğelerinizi tasarlarız. Reklamınızın dikkat çekici olduğundan, hedef kitlenizle alakalı olduğundan ve net bir değer teklifi içerdiğinden emin oluruz.


Kampanya oluşturma

Seçtiğimiz reklam platformunda, reklam kampanyanızı, hedefleme ölçütünüz olarak belirli tetikleyici olayla oluştururuz. Özel bir kitle oluşturmamız, yeniden hedefleme pikselleri oluşturmamız veya diğer gelişmiş hedefleme seçeneklerini kullanmamız gerekebilir.


Kampanya test etme ve optimizasyon süreci

Kampanya performansınızı izleriz ve reklamınızın etkinliğini artırmak için gereken ayarlamaları yaparız. Kitleniz için neyin en iyi olduğunu görmek için farklı reklam öğelerini, hedefleme seçeneklerini ve reklam biçimlerini de test ederiz.

 

Bizimle Çalışın

Genel olarak, tetikleyici reklam kampanyaları oluşturmak, kitlenizin davranışını anlamayı ve dönüşümleri ve etkileşimi artırmak için belirli tetikleyici olaylardan yararlanan kampanyalar tasarlamayı içerir.


Ally ile çalışarak doğru zamanda doğru kullanıcıları hedefleyen etkili reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.コメント


コメント機能がオフになっています。

Ally Danışmanlık Çözümlerini Keşfedin!

Daha fazla Ally

E-ticaret ve dijital pazarlama ile ilgili trendleri kaçırmayın

Ailemize katıldığınız için tebrik ederiz!

bottom of page